آسانسور | هیدرولیک

تعریف: آسانسوري است كه در آن قدرت بالابري از طريق يك الكتروپمپ كه مايع هيدروليك را به جك منتقل ميكند، تأمين ميگردد . اتصال جك به كابين مي تواند بطور مستقيم يا غير مستقيم صورت گيرد . (ممكن است تركيبي از موتورها و پمپ ها و يا جك ها مورد استفاده قرار گرفته باشد. ) در این نوع آسانسور از خاصیت تراکم ناپذیری سیالات مایع خصوصا روغنهای صنعتی با ویسکوزیته مناسب  استفاده میشود.

 از آنجا که سیستمهای هیدرولیک دارای  ایمنی بالاتری بوده و در تناژهای بالا مقرون به صرفه تر می باشد تمایل کاربران به استفاده از آنها روبه افزایش می باشد.

 . معمولا در آسانسورهای هیدرولیک حرکت از پائین به بالا با نیروی موتور وپمپ تامین میگردد ولی در حرکت از بالا به پائین الکتروپمپ از مدار خارج شده و با بازشدن شیر تخلیه  به کمک نیروی جاذبه آسانسور به سمت پائین حرکت میکند که علاوه بر هزینه کمتر و صرفه جویی در مصرف برق باعث طول عمر بیشتر دستگاه میگردد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سیستمهای هیدرولیک با مصرف کمتر و توان بالاتر به بازار عرضه شده اند و این سیستمها مجهز به   soft run (شروع به حرکت نرم) و soft up  (توقف نرم) گردیده است.

اجزاء تشکیل دهنده یک سیستم آسانسور هیدرولیک عبارت است از الکترو موتور، پمپ، باکس شیرهای تخلیه  و اطمینان و … ، جک، شلنگ اتصال، سیستم گرم کننده و در بعضی موارد در صورت نیاز سیستم خنک کننده ( در موارد که حجم استفاده از آسانسور زیاد باشد جهت محافظت از روغن هیدرولیک بر اثر داغ شدن از سیستم خنک کننده استفاده می شود).  بجز شلنگ اتصال کلیه اجزاء در یک جعبه به نام پاوریونیت قرار دارند.  از مزایای این نوع آسانسور حرکت بسیار نرم و بدون لرزش و ایمنی بالای آن می باشد.( این سیستم به دو مدل جک مستقیم(direct) و جک غیر مستقیم(in direct) تقسیم میشود که مدل غیر مستقیم آن  به دو صورت جک زیر و جک از بغل استفاده میشود). از معایب سیستم هیدرولیک محدودیت ارتفاع و سرعت ، همچنین واکنش بالای روغن به تغییرات دمایی و آب و هوایی در محیطهای مختلف می باشد.

بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم